powrót

W roku szkolnym 2010/11 każda klasa przygotowała scenkę o cechach: ODPOWIEDZIALNOŚĆ - "0", PRAWDOMÓWNOŚĆ - kl. I i II, KOLEŻEŃSKOŚĆ - kl. III, TOLERANCJA - kl. IV, UCZCIWOŚĆ - kl. V, ROZWAGA - kl. VI

wrzesień, październik: ODPOWIEDZIALNOŚĆ   listopad, grudzień: UCZCIWOŚĆ   styczeń: OPANOWANIE    luty: PRAWDOMÓWNOŚĆ    marzec: TOLERANCJA    kwiecień: ROZWAGA  maj, czerwiec: KOLEŻEŃSKOŚĆ

KOLEŻEŃSKOŚĆ

"Przyjaciela szczerego poznasz tylko w biedzie, bo fałszywy cię zdradzi skoro los zawiedzie"

 

 

 

Uczniowie uczestniczący w akcji "Warto być dobrym" wykazują się koleżeńskością - pomagają młodszym kolegom wpisywać się do "Księgi dobrych uczynków".

 

 

 

 

W scence "W klasie" uczniowie kl. III przedstawiły przykłady bycia koleżeńskim wobec innych i zaśpiewały piosenkę "Kiedy jesteśmy razem" o przyjaźni i wzajemnym wspieraniu się.

W konkursie na najlepszą scenkę klasa III otrzymała wyróżnienie - wytypowana została przez komisję złożoną z przedstawicieli Rady Rodziców.

 

 

 

 

 

 

 

Wierną przyjaciółką, zawsze uczynną i skłonną do pomocy była Diana Barry postać z książki "Ania z Zielonego Wzgórza" - takiego wyboru dokonała Natalia Puzio.

 

 

 

 

 

 

 

 

Inny wzór koleżeńskości wybrała Paulina Borowska - jest to Kłapouchy z książki "Kubuś Puchatek" Alexandra Alana Milne.

 Jest ponurakiem i pesymistą. Pomimo tych wad Kłapouchy jest bardzo mądry i koleżeński co sprawia, że wszyscy go lubią. Jest leniwy i ospały, nigdy mu się nic nie chce. Ma wielu przyjaciół, którzy doceniają jego dobrą cechę - koleżeńskość.