powrót

wrzesień, październik: ODPOWIEDZIALNOŚĆ   listopad, grudzień: UCZCIWOŚĆ   styczeń: OPANOWANIE    luty: PRAWDOMÓWNOŚĆ    marzec: TOLERANCJA    kwiecień: ROZWAGA  maj, czerwiec: KOLEŻEŃSKOŚĆ

OPANOWANIE

 „Opanowanie to cecha, na którą można liczyć”

 

 

 

 

 

Wzorem człowieka opanowanego jest dla nas Adam Małysz - najbardziej popularny sportowiec ostatnich lat, wielokrotny mistrz świata, medalista olimpijski. Jest to człowiek bardzo sławny, ale zawsze skromny, życzliwy i opanowany.

 

 

Przykład pracownika o negatywnych cechach opracowany przez uczestników Firmy działającej w ramach projektu "Ekonomicznie i Etycznie":

Pracownik Zakładu usługowo-naprawczego - pan Pilniczek był nieopanowany! Wyrzucił za drzwi klienta, który przyszedł reklamować naprawę komputera. Klient poszedł na skargę do prezesa, który zlecił naprawę komputera innemu pracownikowi, z pana Pilniczka zwolnił z pracy.

 

Jednym z zadań uczniów w projekcie "Ekonomiści z charakterem" było przekonanie bohatera lektury Marii Konopnickiej "O krasnoludkach i sierotce Marysi", aby był opanowany. Oto jedna z wypowiedzi uczniów: