powrót

W roku szkolnym 2010/11 każda klasa przygotowała scenkę o cechach: ODPOWIEDZIALNOŚĆ - "0", PRAWDOMÓWNOŚĆ - kl. I i II, KOLEŻEŃSKOŚĆ - kl. III, TOLERANCJA - kl. IV, UCZCIWOŚĆ - kl. V, ROZWAGA - kl. VI

wrzesień, październik: ODPOWIEDZIALNOŚĆ   listopad, grudzień: UCZCIWOŚĆ   styczeń: OPANOWANIE    luty: PRAWDOMÓWNOŚĆ    marzec: TOLERANCJA    kwiecień: ROZWAGA  maj, czerwiec: KOLEŻEŃSKOŚĆ

TOLERANCJA

Tolerancja była tematem scenki kl. IV "Murzynek". Uczniowie stwierdzili, że wszystkim należy się szacunek - również Murzynkowi, któremu dzieci wcześniej dokuczały, ale po interwencji rozsądnego kolegi zaakceptowały go i od tego czasu już bawiły się razem.

 

 

 

 

 

MAŁY KSIĄŻĘ: uparty, ciekawy świata, dorośli w jego mniemaniu się dziwni i śmieszni, opiekuńczy, dba o porządek, troskliwy, pragnął przyjaźni, uczył się miłości do Róży, dostrzega dobro, zło i piękno, tolerancyjny, szanuje poglądy innych, dążył do swojego celu, miał bujną wyobraźnię; inteligentny, postać tajemnicza, patrzy na świat we właściwy sposób, dojrzały emocjonalnie, otwarty, subtelny, akceptuje świat i ludzi- nawet tych z wadami, samotny, uczy się życia, potrafi się przyznać do błędu, poznaje "tajemnicę" śmierci, postać bardzo wartościowa.

 

Wykonała: Jowita Warczachowska Kl. V

Przykład pracownika o negatywnych cechach opracowany przez uczestników Firmy działającej w ramach projektu "Ekonomicznie i Etycznie":

Pewnego dnia do Biura podróży przyszedł młody klient o szokującym wyglądzie - włosy kolorowe na żel, kolczyki w nosie, niezbyt schludne ubranie i nieprzyjemny zapach. Nasz pracownik zraził się do jego wyglądu i zamiast go wysłuchać, zachował się nietolerancyjnie - powiedział, że nie ma dla niego ofert.

Klient bardzo zdenerwował się  i opowiedział  wszystko znajomym, co nie było korzystne dla naszego Biura.