powrót

W roku szkolnym 2010/11 każda klasa przygotowała scenkę o cechach: ODPOWIEDZIALNOŚĆ - "0", PRAWDOMÓWNOŚĆ - kl. I i II, KOLEŻEŃSKOŚĆ - kl. III, TOLERANCJA - kl. IV, UCZCIWOŚĆ - kl. V, ROZWAGA - kl. VI

wrzesień, październik: ODPOWIEDZIALNOŚĆ   listopad, grudzień: UCZCIWOŚĆ   styczeń: OPANOWANIE    luty: PRAWDOMÓWNOŚĆ    marzec: TOLERANCJA    kwiecień: ROZWAGA  maj, czerwiec: KOLEŻEŃSKOŚĆ

UCZCIWOŚĆ

Uczciwością i pracą ludzie się bogacą

 

Ustaliliśmy, że uczniowie uczestniczący w akcji "Warto być dobrym" będą wpisywali do "Księgi dobrych uczynków' przygotowanej przez ks. proboszcza Dariusza Szybę tylko to, co naprawdę wykonali - w ten sposób wykażą się uczciwością.

 

 

Klasa V przygotowała scenkę na temat uczciwości "Worek świętego Mikołaja". Mikołajowi ukradziono worek z prezentami, ale dzięki przestrogom Dobrej Wróżki złodziej oddał skradziony worek i zobowiązał się, że nigdy więcej już tak nie postąpi.

W konkursie na najlepszą scenkę klasa V otrzymała wyróżnienie - wytypowana została przez komisję złożoną z przedstawicieli Rady Rodziców.

 

 

Zawisza Czarny - wybranym wzorem uczciwości.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przykłady pracowników o pozytywnych i negatywnych cechach opracowane przez uczestników Firm działających w ramach projektu "Ekonomicznie i Etycznie":

Pracownik Biura podróży - pan Automobil był nieuczciwy! Chciał sprzedać klientowi bilety na podróż poślubną do Egiptu po 2 500 szczygiełków. Klient sprawdził w Internecie cenę - okazało się, że bilety kosztowały o 100 szczygiełków mniej. Klient złożył reklamację w Biurze, a nieuczciwy pan Atomoblil dostał naganę za swoje zachowanie.

 

 

opracowała Natalia Roman

Pracownik Firmy adwokacko-prawniczej - pan Szpara był uczciwy! Miał klienta, który potrzebował pomocy od pana Szpary. Pewnego dnia do pana Szpary przyszedł tajemniczy mężczyzna, który zaproponował mu 100 szczygiełków, jeżeli nie będzie pomagał wspomnianemu klientowi. Pan Szpara zaprotestował, pomógł swojemu klientowi w kłopotach. Pan Szpara okazał się uczciwy i awansował na stanowisko wiceprezesa.

 

 

 

 

 

opracowała Natalia Puzio

 

Pracownik firmy "Ekologiczni rolnicy" - pan Szczebelek był nieuczciwy! Do swojej uprawy ziemniaków używał dużej ilości nawozów sztucznych oraz dokonywał częstych oprysków chemicznymi środkami roślin. Następnie próbował sprzedać te ziemniaki na Allegro jako produkt ekologiczny wysokiej jakości. Na szczęście prezes firmy zapobiegł sprzedaży tych ziemniaków i zwolnił w trybie natychmiastowym swojego nieuczciwego pracownika.

powrót na stronę główną