powrót na stronę główną

 

Szkoła Podstawowa w Szczeglinie i Fundacja Studenckie Forum Business Cente Club działająca przy Politechnice Koszalińskiej realizują projekt „Ekonomiści z charakterem”.

Informacje o projekcie

 

1 Spotkanie z ekonomistami  

 

2 Spotkanie z ekonomistami

 

Królowa Śniegu

 

Wycieczka do teatru

 

Wycieczka do Parnowa

 

Lekcje pływania

 

3 Spotkanie z ekonomistami

 

Ania z Zielonego Wzgórza

 

4 Spotkanie z ekonomistami

Teatr z Krakowa

Ranking kukiełek

 

 

RANKING KUKIEŁEK

Podsumowaniem projektu były spotkania z mieszkańcami okolicznych miejscowości. Występy uczniów w Szczeglinie, Węgorzewie, Kościernicy oraz w Domu Pomocy Społecznej w Cetuniu, ubarwione piosenkami i inscenizacjami fragmentów lektur, których kukiełki były bohaterami, były prezentacją ciągu wydarzeń projektu.

Na zakończenie każdego ze spotkań, uczniowie zatroskani o przyszłość swoich kukiełek przedstawiali w ich imieniu podania o przyjęcie do pracy wybranym gościom. Były to podania o pracę w Nadleśnictwie Karnieszewice, Urzędzie Gminy i Miasta w Sianowie, Bibliotece Publicznej w Sianowie, Zarządzie Obiektów Sportowych w Koszalinie oraz Domu Pomocy Społecznej w Cetuniu. Z taką samą propozycją spotkali się sołtysi Węgorzewa i Kościenicy. Dużymi brawami nagrodzono gości, którzy pozytywnie odpowiedzieli na prośby zawarte w podaniach kukiełek.

Wyjątkowym przeżyciem była wizyta w Domu Pomocy Społecznej w Cetuniu, podczas której uczniowie potrafili okazać wiele szacunku i tolerancji w stosunku do osób starych i niepełnosprawnych. Mamy też nadzieję, że występ uczniów pozwolił podopiecznym Domu Pomocy Społecznej choć na krótko zapomnieć o swojej samotności, o chorobach i cierpieniach. Spotkanie było tym bardziej wzruszające, że mogliśmy odwiedzić tam panią Emilię Karasiuk – byłą mieszkankę Węgorzewa, skąd pochodzi część uczniów szkoły.

Projekt „Ekonomiści z charakterem” to nie tylko atrakcyjne spotkania i wyjazdy. To przede wszystkim ogromna pomoc w pracy dydaktycznej i wychowawczej, gdyż każda klasa, opiekując się kukiełką, starała się jak najpełniej wykazać się swoją wiedzą i pożądanymi cechami charakteru ubiegającej się o pracę kukiełki.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

   w górę