powrót na stronę główną

 

Szkoła Podstawowa w Szczeglinie i Fundacja Studenckie Forum Bussines Center Club działająca przy Politechnice Koszalińskiej realizują projekt „Ekonomiści z charakterem”.

Informacje o projekcie

 

1 Spotkanie z ekonomistami  

 

2 Spotkanie z ekonomistami

 

 Królowa Śniegu

 

Wycieczka do teatru

 

Wycieczka do Parnowa

 

Lekcje pływania

 

3 Spotkanie z ekonomistami

Ania z Zielonego Wzgórza

4 Spotkanie z ekonomistami

Teatr z Krakowa

Ranking kukiełek

 

 

 

 

ROZMOWY KWALIFIKACYJNE KUKIEŁEK

    Pośrednicy pracy - studenci ze Studenckiego Forum Bussines Center Club Region Koszalin przybyli do szkoły, aby przeprowadzić rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami do pracy - bohaterami lektur, a kandydatów tych przygotowała do tej rekrutacji każda z klas.

    Pomimo dużych starań uczniów, niestety żaden z kandydatów nie został przyjęty do pracy. Studenci bardzo wysoko ocenili przedstawione kompetencje kandydatów do pracy, jednak jednoznacznie stwierdzili, że każdy z nich powinien umieć racjonalnie gospodarować, co będą mogli wykazać na następnym spotkaniu.

 

Kandydaci do pracy:

 

Małgosia kl. "0"

Jagodowy Król kl. I-II

Koszałek Opałek kl. III

Sara Crewe kl. IV

Ostry Wiatr kl. V

Robinson Crusoe kl. VI

 Małgosia kl."0"

 

 

Dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały jak powinna zadbać o swoją kondycję fizyczną Małgosia z bajki braci Jakuba i Wilhelma Grimm "Jaś i Małgosia". Małgosia jadła zbyt dużo słodyczy, więc w trosce o swoje zdrowie chciałaby teraz pracować w Fitness Klub jako instruktorka sportowa. Pośrednicy pracy nie przyjęli jej do pracy, gdyż powinna jeszcze wykazać się jak należy oszczędzać żywność.

 

w górę

Jagodowy Król kl.I-II

 

Uczniowie z klas I i II w imieniu Jagodowego Króla z lektury Marii Konopnickiej "Na jagody" zaśpiewały piosenkę o jagodach i zwróciły się z prośbą o przyjęcie do Nadleśnictwa w charakterze leśniczego. Jego podanie zostało odrzucone, gdyż jeszcze musi wykazać się wiedzą o uzyskiwaniu naturalnych źródeł energii.

w górę

Koszałek Opałek kl.III

 

Klasa III zdecydowała, że Koszałek Opałek z lektury Marii Konopnickiej "O krasnoludkach i sierotce Marysi" jest bardzo dobrze przygotowany do pracy jako redaktor gazety. Jednak studenci uznali, że Koszałek pisze tak dużo, że w ogóle nie potrafi oszczędzać papieru - dlatego powinien jeszcze wykazać się taką umiejętnością.

w górę

Sara Crewe kl.IV

 

Uczniowie kl. IV stwierdzili, że Sara Crewe z książki Frances Burnett ma doskonałe kwalifikacje, aby zostać nauczycielką. Dowodem na to, że dobrze zna języki była piosenka uczniów wykonana w języku angielskim. Jednak i ona nie spełniła zasad rekrutacji - będzie musiała wykazać się umiejętnością oszczędzania czasu.

w górę

Ostry Wiatr kl.V

 

Uczniowie kl. V mieli wiele pomysłów na pracę dla Ostrego Wiatru z książki "Biały Mustang", którą napisał Sat-Okh. Nie tylko napisali jego c-v, ale również podania z prośbą o przyjęcie go do pracy w charakterze ratownika GOPR-u, nauczyciela w Szkole Czarownic, tajnego agenta, nauczyciela jazdy konnej, tresera koni, stajennego, a także matematyka, informatyka i szefa działu informatyki.

Pomimo tylu ofert, studenci uznali, że przydałoby się, aby Ostry Wiatr wykazał się umiejętnością oszczędzania drewna.

w górę

Robinson Crusoe kl.VI

 

Kandydat do pracy w Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym na stanowisko instruktora szkoły przetrwania pomimo uzasadnionych argumentów przytoczonych przez kl. VI również nie przeszedł rekrutacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Ze względu na nabyte upodobania na bezludnej wyspie musi teraz wykazać się umiejętnością oszczędności wody.

 

w górę