powrót na stronę główną

 

Szkoła Podstawowa w Szczeglinie i Fundacja Studenckie Forum Bussines Center Club działająca przy Politechnice Koszalińskiej realizują projekt „Ekonomiści z charakterem”.

Informacje o projekcie

 

1 Spotkanie z ekonomistami  

 

2 Spotkanie z ekonomistami

 

Królowa Śniegu

 

Wycieczka do teatru

 

Wycieczka do Parnowa

 

Lekcje pływania

 

3 Spotkanie z ekonomistami

 

Ania z Zielonego Wzgórza

 

4 Spotkanie z ekonomistami

Teatr z Krakowa

Ranking kukiełek

 

 

Spotkanie z Anią z Zielonego Wzgórza

 

 

Spotkanie uczniów naszej szkoły z Anią z Zielonego Wzgórza nie mogło odbyć się w jakimś zwyczajnym miejscu, dlatego też trwały gorączkowe zakupy i prace, a wszystkie zakupione materiały do urządzenia aneksu w korytarzu szkolnym przy drzwiach biblioteki – miejsca umówionego spotkania musiały być starannie dobrane – ładne i stylowe. Tak powstał sfinansowany z funduszy uzyskanych z Unii Europejskiej wyjątkowy „Kącik poezji” z ludwikowską sofą i konsolą, rzeźbioną półką, firaneczką z gipiury i wiosennymi kwiatami.

Cała szkoła zebrała się na korytarzu szkolnym, gdzie złoty napis „Kącik poezji” oznajmiał wszystkim, że w tym miejscu zdarzy się coś wyjątkowego.

W sukience z białym kołnierzykiem i kapelusiku Ania z Zielonego Wzgórza wyglądała, jakby wyszła prosto z powieści kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery. Ania oznajmiła, że właśnie odzyskała porwane przez złą Królową Śniegu kukiełki, ale niestety każda z nich przebywając w Królestwie Śniegu nabyła bardzo złych cech charakteru. Ania przyznała, że jej też zdarzało się kłamać czy przejawiać nieopanowanie, ale dzięki pomocy przyjaciół pozbyła się tych brzydkich cech, dlatego zachęcała dzieci, aby i one pomagały kukiełkom w pracy nad poprawą charakteru.

Urokliwy wystrój „Kącika poezji” w połączeniu z brzmieniem pięknie zaśpiewanej piosenki przez Panią Joannę Białas w roli Ani z Zielonego Wzgórza stworzył niepowtarzalny nastrój spotkania.

KOMUNIKAT - przypomnienie dla wszystkich uczniów:

Dzieci z „0” przekonają kukiełkę Małgosię, żeby się nie spóźniała,

Klasa I i II skłonią Jagodowego Króla, żeby więcej nie kłamał,

Klasa III oduczy Koszałka Opałka nieopanowania,

Klasa IV wybije z głowy Małej Księżniczce – Sarze próżność,

Klasa V wyperswaduje Ostremu Wiatrowi zbytnią zarozumiałość,

Klasa VI oduczy Robinsona Crusoe nieodpowiedzialności.

KOMUNIKAT - przypomnienie dla chłopców:

Chłopcy napiszą do kukiełek dlaczego należy odrabiać zadania domowe.

     

Tak wyglądał "Kącik bez poezji"

 

 

 

 

 

   w górę