powrót na stronę główną

powrót

Powitanie WIOSNY 2010

     Dzień  zaczął się nietypowo. Posłaniec przyniósł list od Wiosny. Za chwilę i ona zapukała do szkolnych drzwi. Przedstawiła nam propozycję miłego spędzenia czasu. Na początek uczniowie zamienili się z nauczycielami rolami i poprowadzili lekcje. Następnie w grupach ochoczo przystąpili do realizacji wybranych zadań.

           Dzieci z klas młodszych ozdabiały sukienki Pani Wiosny, malowały wiosenne kwiat i krajobrazy. Starsi  uczniowie przygotowywali scenki na temat wiosennych porządków w ogrodzie, wiosennego spaceru po lesie, pożegnania zimy i powitania wiosny.

Z kolorowej bibuły wykonali kwiat i stroiki. Wszystkie klasy tworzyły swoje ekologiczne kukły.

            Po śniadaniu zebraliśmy się w jednej sali i rozpoczęły się konkursy i inscenizacje. Na początku Marta, Natalia i Dominika przedstawiły tradycje z różnych regionów Polski związane z powitaniem wiosny. Odbył się konkurs na najładniejszą Marzannę.

            Uczniowie prezentowali przygotowane prace, recytowali wiersze  i śpiewali piosenki o wiośnie. Nie zabrakło reklam wiosennego deszczu, słońca, wiatru, kwiatów. W południe kolorowym korowodem wyprowadziliśmy Marzanny ze szkoły. Wesoła gromada powędrowała  przez wieś i las głośnymi okrzykami odpędzając zimę. Po powrocie na boisku szkolnym spaliliśmy swoje kukły.    Tradycyjnie nie mogło się obejść bez pieczonych kiełbasek, które smakują o każdej porze roku.

Początek wiosny to również Święta Wielkanocne. Z tej okazji został ogłoszony konkurs na „Wielkanocną ozdobę” wykonaną z materiałów naturalnych oraz kartki świąteczne. I tutaj dzieci wspólnie z rodzicami wykazały się pomysłowością wykonując piękne stroiki , ozdoby na okna, pisanki. Najciekawsze prace zostały nagrodzone.

Alicja Stroińska