powrót na stronę główną

MIĘDZYNARODOWA LEKCJA NA ŻYWO

Uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej w Szczeglinie z użyciem aplikacji ZOOM wzięli udział w międzynarodowej lekcji online z cyklu "Live Classes" zorganizowanej przez Wydawnictwo Pearson oraz BBC. 

Lekcja pt."An Unusual School" [pol. "Niezwykła szkoła"]  została poprowadzona przez Pana Harry'ego Watersa, który pracował jako trener językowy m.in. w Argentynie, Brazylii, Chinach, Wietnamie, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii. Oprócz uczniów z polskich szkół w lekcji wzięli udział uczniowie z Somalii, Filipin, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Nepalu oraz Iraku. Celem lekcji było utrwalenie słownictwa dotyczącego szkół oraz porównanie naszej szkoły do brytyjskiej szkoły, która została zaprezentowana w krótkim filmie. Uczniowie byli poproszeni o napisanie na czacie co jest dla nich ważne w szkole, a ich odpowiedzi pojawiały się na ekranie prezentowanym przez prowadzącego. Kolejnym zadaniem było przedstawienie swojej szkoły w kilku prostych zdaniach. 

Spotkaniu towarzyszyła bardzo motywująca i przełamująca bariery atmosfera, która - mam nadzieję - zachęciła naszych uczniów do dalszej pracy na lekcjach języka angielskiego. 

Tekst, fot. M. Stręciwilk