powrót na stronę główną

 

WIRTUALNE SPOTKANIE Z UCZNIAMI Z MANOWA

 
Uczniowie klas III i IV ze Szkoły Podstawowej w Szczeglinie spotkali się wirtualnie z uczniami klasy IV Szkoły Podstawowej w Manowie. Głównym celem spotkania było rozwijanie umiejętności mówienia o tym co potrafimy, a czego nie potrafimy robić, z wykorzystaniem czasownika can
W ramach przygotowania  do lekcji nasi uczniowie tworzyli zdania opisujące ich umiejętności. Z przygotowanych zdań powstała grafika, która została wykorzystana podczas rozgrzewki językowej. W kolejnej części spotkania uczniowie obu szkół, mieli okazję zmierzyć się  w turnieju jeopardy. Zostały utworzone dwie drużyny - drużyna dziewcząt i drużyna chłopców. Pojawiła się plansza zawierająca  cztery kategorie, a w każdej kategorii po 5 zadań polegających na tworzeniu zdań z czasownikiem can. Chłopcy, którzy w początkowej fazie rozgrywki zanotowali nawet ujemne punkty, okazali się niepokonani. Jednak nie wynik był  najbardziej istotnym efektem wspólnej lekcji, a atmosfera i niesamowita aktywność uczestników. Ogromne brawa za wszystkie podniesione łapki i wszystkie ułożone zdania, a przede wszystkim za motywację do dalszej pracy.
Bardzo dziękujemy Panu Tomaszowi Borusińskiemu oraz klasie czwartej ze Szkoły Podstawowej w Manowie za ogromne zaangażowanie i entuzjazm. Już niedługo kolejne - wspólne wyzwania.
#englishteaching
#szkolapodstawowawmanowie 

Tekst, fot. M. Stręciwilk