powrót na stronę główną

British Culture Day

We wtorek, 16 marca 2021 w naszej szkole odbył się British Culture Day w formie online. O godzinie 8:00 za pomocą platformy Teams połączyli się uczniowie klas IV - VI, a godzinie 9:00 uczniowie klas VII i VIII oraz zaprzyjaźniona klasa VI ze Szkoły Podstawowej w Manowie. 
Celem spotkania klas IV - VI było przybliżenie: 
Uczniowie przygotowali prezentacje na wyżej wymienione tematy, które przedstawili swoim kolegom podczas łączenia. Na koniec - za pomocą aplikacji quizlet nastąpiło podsumowanie przedstawionych w prezentacjach informacji. Uczniowie bardzo chętnie odpowiadali na pytania, które pojawiały się w naszym kulturowym quizie.
Klasy starsze skupiły się na jednym aspekcie kultury brytyjskiej -  footballu. Klasa VI ze Szkoły Podstawowej w Manowie, nawiązując do naszego tematu przedstawiła bardzo ciekawą prezentację o piłkarzach. Klasa VII, z naszej szkoły, zaprezentowała informacje m.in. o najsławniejszych brytyjskich piłkarzach oraz najważniejszych brytyjskich klubach piłkarskich. Klasa VIII przybliżyła informacjo o tym jak ważne są kluby wspierające piłkarzy - funclubs, zwróciła również uwagę na bardzo ważne zjawisko "hooliganism". Na koniec odbył się quiz indywidualny, za pomocą aplikacji quizizz. Niepokonani w tym starciu byli uczniowie z Manowa - serdecznie im gratulujemy i dziękujemy im za przyjęcie zaproszenia i aktywny udział we wspólnej lekcji.
Uczniom naszej szkoły, którzy przyczynili się do przedstawienia wielu wartościowych treści podczas British Culture Day, również należą się podziękowania i gratulacje.   

Tekst, fot. M. Stręciwilk