powrót na stronę główną

powrót

Wizyta w teatrze
We wtorek 17 września mieliśmy okazję obejrzeć spektakl teatralny pt. „Różnorodność kultur Europy” przygotowany przez aktorów Polskiego Teatru Muzycznego z Wrocławia.
Poznaliśmy historię 9-letniego Kuby, który przypadkowo uwolnił złego ducha skrzyni (żywiącego się strachem, nienawiścią, kłamstwem, bólem i łzami). Wspólnie z Puszkiem – psem Kuby, odbyliśmy podróż po krajach Europy w celu odszukania największego skarbu świata. Wędrując po Francji, Hiszpanii, Anglii i Włoszech poznawaliśmy elementy kultury tych krajów. Dzięki pomocy rezolutnego byczka Hose Kubie udało się pokonać strasznego ducha.
W trakcie interaktywnego przedstawienia stawaliśmy się uczestnikami wydarzeń, poszukiwaczami słów – kluczy, zaklęć, które powstrzymywały złośliwego ducha skrzyni. Zły duch stracił swoją moc przez głośne wykrzykiwanie dobrych słów tj. przyjaźń, miłość, piękno, dobroć, odwaga, radość. Na koniec swojej przygody bohater doszedł do wniosku, że największym i najbardziej wartościowym skarbem na ziemi są dzieci i przyjaźń!!!

 Tekst, fot. M. Marut