powrót na stronę główną

powrót

Rowerem ze Szczeglina po Ziemi Sianowskiej
Wygrać rower – to szczęśliwe zrządzenie losu, więc sporo zainteresowanych osób, w tym również uczniowie Szkoły w Szczeglinie, zjawiło się na spotkaniu organizowanym przez Stowarzyszenie „Refugium”. Projekt „Rower na leśne szlaki Ziemi Sianowskiej” został sfinansowany ze środków budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach programu „Społecznik”. Do przygotowania spotkania zaangażowało się wielu wolontariuszy oraz partnerzy – Szkoła w Szczeglinie, Rada Rodziców oraz Rada Sołecka w Szczeglinie, którym serdecznie dziękujemy.
Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji przewodnika „Leśne szlaki rowerowe Ziemi Sianowskiej” przez pana Mirosława Mielczarskiego. Poznaliśmy pięć szlaków: czerwony, czarny, żółty, niebieski i zielony, krzyżujących się w Węgorzewie Koszalińskim. Dzięki temu można wyruszyć rowerem z naszej wioski w dowolną stronę świata, zwłaszcza, że łączą się one z międzynarodowym szlakiem „Bike the Baltic” łączącym Pomorze Środkowe, Bornholm i Skanię w Szwecji.
Następnie Pani Anna Grębska – nauczycielka wychowania fizycznego zaprosiła do turnieju sportowo-zręcznościowego. Konkurencje były atrakcyjne, więc zgłaszało się do nich wielu ochotników, przeważnie rodziców z dziećmi.
Ogromne powodzenie miały też propozycje pani Moniki Nowosad, która poprowadziła niezwykle żywiołowo animacje ruchu i tańca, angażując uczestników bez względu na wiek.
Tak przygotowani teoretycznie i kondycyjnie wszyscy uczestnicy spotkania mieli szansę wygrać efektowny, biały rower Comfort Margot, wyposażony w funkcjonalny odpinany kosz. nagrodami pocieszenia były tematycznie związane z rowerem gry, łamigłówki lub puzzle. Biały rower wygrała pani Katarzyna Skowrońska ze Szczeglina. Sądzimy, że świetnie spełni on oczekiwania swojej właścicielki, gdy wyruszy na wyprawę po Ziemi Sianowskiej śladami przedstawionych szlaków rowerowych.