powrót na stronę główną

powrót

Pierwszak – jak to dumnie brzmi!

ŚLUBUJĘ BYĆ DOBRYM POLAKIEM
DBAĆ O DOBRE IMIĘ SWOJEJ KLASY I SZKOŁY
BĘDĘ UCZYĆ SIĘ W SZKOLE, JAK KOCHAĆ OJCZYZNĘ
I JAK DLA NIEJ PRACOWAĆ KIEDY DOROSNĘ
BĘDĘ SIĘ STARAĆ BYĆ DOBRYM KOLEGĄ
SWYM ZACHOWANIEM I NAUKĄ SPRAWIAĆ RADOŚĆ RODZICOM I NAUCZYCIELOM.


Tymi słowami, 15 października 2018 r. uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Szczeglinie złożyli uroczyste ślubowanie. Mimo dużej tremy wszystko wypadło znakomicie. Nie sposób było oderwać oczu od dzieci, które świetnie prezentowały się w stroju galowym oraz niebieskich pelerynkach i uczniowskich biretach.
Z wielkim zaangażowaniem Pierwszaki recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie przysięgi uczniowskiej. Po ślubowaniu każdy dostąpił zaszczytu Pasowania na Ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez Panią Dyrektor Dorotę Rabsztyn-Dudek.
W tym jakże wyjątkowym dniu dzieciom towarzyszyli rodzice, którzy z dumą, a czasami nawet z kręcącą się w oku łezką obserwowali, jak ich pociechy wstępują w szeregi szkolnej braci.

Po części oficjalnej, dużym zaskoczeniem, okazała się niespodzianka przygotowana przez Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Popłynęło wiele ciepłych i miłych słów w kierunku nauczycieli wyrażających wdzięczność za codzienny trud pracy, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Obejrzeliśmy kabaret w wykonaniu klasy VII, wysłuchaliśmy Koncertu Życzeń, oraz pięknych piosenek w wykonaniu klas IV- VIII.

Fot., tekst M. Marut

 

 

 

 

 


Tekst, fot. M. Marut