powrót na stronę główną

powrót

Profilaktyka uzależnień w formie baśni

28 lutego uczniowie klasy VII i VI pod opieką pani Joanny Abramowicz-Abramczuk wzięli udział w II Wojewódzkim Przeglądzie Form Artystycznych w ramach programu profilaktycznego „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach”, realizowanego na szczeblu powiatowym przez Miejską Komendą Policji w Koszalinie oraz Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Koszalinie. Przegląd odbył w sali kinowej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.

Reprezentanci naszej szkoły zajęli II miejsce na powiatowym etapie Przeglądu Form Artystycznych. Byli to: Marta Gawrońska, Oskar Jóźwiak, Aleksandra Korth, Dominika Litwin, Martyna Mrowiec, Maja Kalicka, Julia Kantorska, Otylia Mundziel, Jakub Pomorski, Aleksandra Piasecka, Anna Skowrońska.

Na przedstawionej przez uczniów „Baśni o trzech potworach” nikt nie mógł się nudzić. Była to barwna opowieść o porwanej przez potwory pięknej księżniczce. Chociaż wcześniej potwory nie wydawały się groźne, z powodu uległości księżniczki, opanowały podstępnie jej życie. Waleczny rycerz z kompanem odważnie stawili czoła agresorom i swymi mieczami „usiekli” potwory. Szczęśliwe uwolnienie księżniczki zostało uczczone średniowiecznym tańcem dworskim. Na zakończenie wybrzmiała dla wszystkich przestroga: Straszne te potwory czasem ożywają, strzeż się, strzeż człowiecze, bo cię pokonają!

Baśń ostrzegała przed używkami i motywowała nie tylko do walki z nimi, ale też do wyciągania pomocnej ręki osobom uzależnionym, jak to uczynili dzielni rycerze.

Przedstawiona „Baśń o trzech potworach” w szkole została odebrana przez uczniów z wielkim przejęciem – również tych najmłodszych, którzy żywo komentowali wydarzenia na scenie. To dzięki dynamicznej akcji i symbolicznemu przedstawienie treści profilaktycznych możliwe było trafianie do wyobraźni odbiorców w różnym wieku.

Dziękujemy ks. proboszczowi Romanowi Gałce za zapewnienie transportu naszych aktorów do Koszalina.