powrót na stronę główną

powrót

Jasełka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się
do swojego brata i wyciągasz
do niego ręce, jest Boże Narodzenie"


Dnia 21 grudnia 2017 roku w naszej placówce odbyło się spotkanie przedświąteczne z udziałem całej społeczności szkolnej, zaproszonych gości oraz licznie przybyłych członków rodzin naszych uczniów. Samorząd Uczniowski powitał serdecznie wszystkich zebranych i zaprosił do jasełek w wykonaniu najmłodszych uczniów naszej szkoły. Podczas występów dzieci zaprezentowały bardzo znane kolędy oraz mało znane pastorałki, które obejmowały swoją tematyką radość przyjścia na świat Syna Bożego. W pięknej scenerii uczniowie przedstawili Jasełka, które były bardzo dobrze przygotowane – niejednokrotnie długie wypowiedzi nie sprawiały uczniom trudności; stroje i rekwizyty zostały właściwie dobrane; interpretacja tekstów większości uczniów była iście aktorska.
Na zakończenie uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor, która złożyła piękne świąteczne życzenia oraz podziękowała za trud włożony w przygotowanie tego pięknego spotkania.
Życzenia, kolędy, jasełka pozwoliły poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela.
 

Tekst, fot. Małgorzata Marut