powrót na stronę główną

powrót

Wycieczka do Łeby

2 czerwca uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do ”Parku Dinozaurów” w Łebie. ŁEBA PARK to jedyny w Polsce tak rozbudowany i rozległy teren z replikami dinozaurów, pięknie położony na obszarze około 20 hektarów, w otoczeniu lasów, stawów, trzęsawisk i naturalnej przyrody. Zapowiadał się więc bardzo udany dzień. Atrakcji było co niemiara.
Rozpoczęliśmy od spaceru przez gęste, wysokie trzciny. Droga wiodła przez otwarte tereny, jaskinie, kolejne odsłony prehistorycznych gadów w leśnym zaciszu. Zobaczyliśmy modele ponad 100 gadów w tym dwa ponad 45 metrowe Seismosaurusy oraz jedynego w Polsce 13-metrowego Brachiosaurusa, a na końcu małe zoo, gdzie mieliśmy okazję zapoznać się z różnymi gatunkami zwierząt, takich jak kozy, lamy, antylopy, krowy szkockie czy konie. Zwiedziliśmy również niesamowity, mrożący krew w żyłach dom strachu, odbyliśmy niepowtarzalną podróż do świata bajek widzianych w 3D oraz obejrzeliśmy film w kinie 7D.
To jednak nie koniec atrakcji. Olbrzymi plac zabaw z przestrzenią do biegania, zabawkami i konstrukcjami dopełnił szczęścia uczestników wycieczki . Na koniec zakupiliśmy pamiątki i udaliśmy się w drogę powrotną.
 

 

 

 


Tekst, fot. Małgorzata Marut