powrót na stronę główną

powrót

Drugie życie odpadów w Szczeglinie

 

W dniach od 16 września do 20 września 2016 r. w Szkole Podstawowej w Szczeglinie zorganizowano cykl działań w ramach akcji „Sprzątanie Świata” i „Oszczędzanie wody to najnowszy krzyk mody. Przeprowadzono:

-       Pogadankę dla uczniów klas IV – V pt. „Drugie życie odpadów”; celem pogadanki było oszczędzanie wody, promowanie nieśmiecenia oraz ponowne wykorzystanie zużytych przedmiotów.

-       Warsztaty „Oszczędzanie wody to najnowszy krzyk mody” dla klasy IV – film edukacyjny „Oszczędzaj wodę”, dyskusja, wykonanie plakatów przez uczniów.

-       Sprzątanie okolicy Szczeglina, pobliskiego lasu i brzegu leśnego strumyka.

-       Konkurs techniczny dla klas starszych „Eko-kwiat”.

-       Konkurs techniczny dla klas młodszych „Ekologiczne przedmioty”

W konkursie technicznym „Eko-kwiat” wyróżnienia otrzymali: Adrian Maj z kl. IV, Martyna Mrowiec z kl. VI i Marta Gawrońska z kl. VI.

W konkursie dla klas młodszych „Ekologiczne przedmioty” zostali nagrodzeni: za I miejsce – Zofia Grundkowska, kl. III, II miejsce – Radek Giergiel, kl. „0”, III miejsce – Sylwia Kurasz, kl. III. Pozostali uczestnicy konkursów otrzymali nagrody pocieszenia.

Przeprowadzone akcje ekologiczne zwróciły uwagę uczniów na konieczność oszczędzania wody, poznały sposoby jej oszczędzania, a także uczyły się ponownego wykorzystania zużytych przedmiotów.

Dziękujemy za sfinansowanie nagród Urzędowi Gminy i Miasta w Sianowie oraz Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej w Koszalinie za zaopatrzenie naszych uczniów w worki do sprzątania.

Tekst, fot. Anna Grębska

a