powrót na stronę główną

powrót

Dzień Mamy i Taty

Jak co roku, święto rodziców jest jednym z najważniejszych i najmilszych uroczystości w szkole. Dnia 29 maja 2017 roku, w naszej szkole zorganizowaliśmy piknik rodzinny.
Pogoda mało dopisywała, ale zabawa miała iście słoneczny nastrój. Dzieci z poszczególnych klas zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i zaśpiewały piękne piosenki, które nagrodzono gromkimi brawami. Wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane upominki i rozpoczęła się zabawa. Na początek plenerowe podchody: kilka zadań dla mam i tatusiów: odnalezienie przedmiotów w trawie, wymyślenie okrzyków, rozwiązanie rebusu a gimnastyka i najważniejsze, odnalezienie skarbu (swoich pociech). Potem czas na „małe, co nieco” - jak powiadał Kubuś Puchatek. Gorąca kawa, zimne napoje i słodkości pokrzepiły wszystkich uczestników wspólnej zabawy.
Kolejne konkurencje odbyły się już w sali gimnastycznej. Rodzice wykazali bogactwo swej wyobraźni i sprawności. Na zakończenie spotkania dzieci wraz ze swoimi rodzicami wykonali plakat "Najszczęśliwszy dzień w życiu mojej rodziny”. I tak zabawa dobiegła końca. Do zobaczenia za rok!

 


Tekst, fot. M. Marut