powrót na stronę główną

powrót

 

Wycieczka do Lipia

W dniach 04-05 marca 2016 roku grupa uczniów naszej szkoły z klas III – VI  wyjechała na wycieczkę edukacyjną do miejscowości Lipie. Po krótkim zapoznaniu z Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej i jego regulaminem odbyły się pierwsze warsztaty tematyczne. Ich zagadnieniem  była bioróżnorodność – czym jest i dlaczego zanika.
Bardzo ciekawe okazały się  warsztaty plenerowe, w czasie których uczniowie poznali wiele gatunków roślin i zwierząt, a także zobaczyli pomnik przyrody – buk liczący kilkaset lat oraz warsztaty laboratoryjne. Uczniowie przy użyciu mikroskopów  i własnoręcznie przygotowanych preparatów zagłębili się w fascynujący świat mikro.  Trudy całego, jakże ciekawego  dnia zwieńczył wypoczynek w Parku Wodnym w Świdwinie.
Kolejnego dnia uczniowie odwiedzili Ogrody „Hortulus” w Dobrzycy.  Mimo zimnej i mało sprzyjającej aury poznali kompleks ogrodowo-parkowy o powierzchni 10 hektarów i blisko 30 różnych ogrodów tematycznych. Wyjątkową atrakcją był liczący prawie 3,520  km korytarzy największy na świecie labirynt grabowy. W samym środku labiryntu można było wspiąć się na 20-metrowy taras widokowy. Pełni wrażeń, nowych wiadomości i ciekawych doświadczeń wróciliśmy do naszych domów.

 
Małgorzata Marut