powrót na stronę główną

powrót

 

Według znanego pedagoga W.A. Suchomlińskiego "szachy to doskonała szkoła logicznego myślenia - dyscyplinują myślenie, ćwiczą koncentrację, rozwijają pamięć. Praca z szachami stymuluje rozwój fantazji, wyobraźni i przewidywania - lekkomyślność jest niedopuszczalna. Szachista koordynuje działanie figur, zabezpiecza przed niebezpieczeństwem króla, w konsekwencji przenosi zdobyte nawyki i umiejętności przy stole szachowym na inne sfery swojej działalności". Pragniemy więc zwrócić uwagę rodziców, że szachy wnoszą ogromny wkład w formowanie charakteru jednostki oraz propagować tę grę wśród uczniów.

 

Drużynowy Turniej Szachowy 2017

W XI Turnieju Szachowym o Puchar Starosty Koszalińskiego w Polanowie przeprowadzonym 25 lutego wzięło udział 19 zespołów - ogółem 56 zawodników, a sędziował pan Tomasz Kawalec. Drużyna w składzie: pan Paweł Ałkowski, Bartłomiej Kujaszewski i Kajetan Woch zajęła w Turnieju II miejsce, co nie było łatwe przy tak dużej rywalizacji. Bardzo dziękujemy trenerowi drużyny ze Szczeglina panu Pawłowi Ałkowskiemu i serdecznie gratulujemy sukcesu!

Fot. Jacek Jachimowski

 

 

Turniej szachowy 2016

Pan Paweł Ałkowski, Bartłomiej Kujaszewski i Kajetan Woch uzyskali I miejsce w tegorocznym Drużynowym Turnieju Szachowym w Polanowie. Z wielką dumą informujemy, że drużyna z naszej szkoły przywiozła z Polanowa Puchar Starosty Koszalińskiego. Ostra walka o Puchar nie była łatwa, ale przyniosła sukces - gratulujemy delegacji naszej szkoły !

Turniej szachowy 2015

Drużyna w składzie: pan Paweł Ałkowski, Bartłomiej Kujaszewski i Kajetan Woch - jako delegacja naszej szkoły wzięła udział w Turnieju Szachowym jaki rozegrał się w Zespole Szkół Publicznych w Polanowie. Organizatorem VIII Drużynowego Turnieju Szachowego o Puchar Starosty Koszalińskiego był uczniowski Klub Sportowy „ŻAK”. Nasza drużyna zajęła V miejsce, co ze względu na dużą konkurencję jest dużym sukcesem. Serdecznie dziękujemy trenerowi naszych szachistów - panu Pawłowi Ałkowskiemu i gratulujemy sukcesu!