powrót na stronę główną

powrót

   

Dzień Nauczyciela i Ślubowanie klasy I

W dniu 15 października w szkole odbyły się dwie uroczystości – Dzień Nauczyciela i Ślubowanie klasy I.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klas starszych przygotowali w zabawny sposób różne sytuacje szkolne w inscenizacji „Szkolne zioła”. Samorząd Uczniowski również tym dniu zaskoczył miłą niespodzianką. Było to samodzielnie przygotowane ciasto, ciasteczka i babeczki dla nauczycieli. Były pyszne :). DZIĘKUJEMY!

Podczas Ślubowania dzieci z klasy I zaprezentowały swoje umiejętności chcąc zamieszkać "W Krainie Króla Wiedzy". Po burzy oklasków w granatowych biretach na głowach pierwszacy błysnęli talentem. Pięknie zaśpiewane piosenki, wierszyki,  próba „wypicia cytryny bez kwaśnej miny”, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.

Po zakończonej części artystycznej koleżanki z Samorządu Uczniowskiego zwróciły się do pani dyrektor o przyjęcie tej grupy dzieci do grona społeczności szkolnej.

W niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" – mówiła pani dyrektor, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie, by wręczyć swoim pociechom "słodkie prezenty".
Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.