powrót na stronę główną

powrót

Trzeźwy Ojciec, trzeźwa Matka, szczęśliwa Dzieci gromadka

Takie właśnie hasło zamieścili uczniowie na jednym z plakatów wykonanym na warsztatach, jakie odbywały się w związku z realizacją programu ,,Alkohol – wróg czy dobry kolega” finansowanym z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Program miał na celu uświadomienie uczniom zagrożeń wynikających ze spożywania alkoholu i stosowania innych używek. W ramach realizowanego programu przeprowadzono warsztaty profilaktyczne, warsztaty wokalne oraz zorganizowano w szkole spotkanie otwarte. Ponieważ zakończenie programu zbiegło się z uroczystością Dnia Matki, której obchody mają wieloletnią tradycję w naszej szkole, to honorowymi gośćmi spotkania byli rodzice naszych uczniów.

Na spotkaniu uczniowie zaprezentowali przygotowane podczas warsztatów plakaty promujące styl życia bez używek, takich jak alkohol, narkotyki, papierosy, następnie publiczność zaangażowała się w ocenę prac. Uczestnicy warsztatów wokalnych zaśpiewali do popularnych melodii utwory z tekstem nawiązującym do profilaktyki i zdrowego stylu życia.  Najmłodsi uczniowie z klas 0 – III recytowali wiersze dla Mamy i Taty z okazji ich święta, następnie pani Joanna Hryniewicz z ,,Ogniska Muzycznego” zaprosiła do wspólnej zabawy dzieci i ich rodziców.

Wspólne pląsy, tańce i konkursy sprawiły wszystkim wiele radości, jednocześnie przekonując uczestników spotkania, że używki nikomu nie są potrzebne do szczęścia i dobrej zabawy.

Zapraszamy do obejrzenia filmów ze spotkania:        http://youtu.be/5l5Kjj83UDs             http://youtu.be/qtqTWcbQUNE