Składamy serdeczne podziękowania Stowarzyszeniu MUNDI za współpracę ze szkołą!

 www.stowarzyszeniemundi.republika.pl

 Działania: Nasz region  Mielno  Mongolia   Poznań   Radio Koszalin   Sławny fotografik   Afryka  Teatr  Plastycy   Lekcja teatralna  Gruzja

< - - WSTECZ

Nasza Szkoła wygrała konkurs na projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków budżetu państwa. Autorką projektu jest pani Dorota Rabsztyn-Dudek. 

Projekt był oparty na współpracy Szkoły ze Stowarzyszeniem podróżników „Mundi” z siedzibą w Poznaniu. W ramach współpracy zorganizowano spotkania z podróżnikami, którzy przedstawili zebrane podczas podróży materiały z egzotycznych zakątków świata oraz podzielili się wrażeniami z wypraw. Uczniowie pracowali w kółkach:

    Opracowany region świata uczniowie wspólnie z prelegentem ze Stowarzyszenia prezentowali mieszkańcom Szczeglina, Węgorzewa i Maszkowa. Ostatnią prezentację obejrzeli też podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Cetuniu.

     Odbyło się też spotkanie z honorowym członkiem Stowarzyszenia – pracownikiem Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, który przeprowadził prelekcję „Fotografia w podróży”.

    W czasie wakacji uczniowie w ramach Klubu Miłośników Naszego Regionu poznawali najbliższą okolicę, odwiedzili Muzeum w Koszalinie, okoliczne obiekty sakralne oraz gospodarstwo agroturystyczne w Maszkowie, gdzie spróbowali swoich sił w jeździe konnej.

    Odbyły się też wycieczki, na które uczniowie jechali przeważnie dwoma autobusami - na plener malarski nad morze, dwukrotnie do teatru, do Liceum Plastycznego w Koszalinie oraz do Poznania.

 powrót na stronę główną