powrót na stronę główną

Patronat medialny nad projektem

objęło

 

Szkoła Podstawowa w Szczeglinie wraz ze Stowarzyszeniem Refugium realizuje projekt „Gość z Inari”.

 Projekt jest finansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.5 Oddolne inicjatywy lokalne na obszarach wiejskich.

 

Informacje o projekcie

 

Rozmowa z Uulem przez skype 

 

Spotkania z Myśliwym

 

Uula uwięziony

 

Prelekcja dla uczniów

 

Zadziwiająca wiedza

 

Spotkanie z Syreną

 

Jak zadziwić lapońskiego stwora?

 

"Gość z Inari" - najlepszym małym grantem w zachodniopomorskim

 

 

 

 

 

 

Spotkanie z Syreną

 

 

Posłuchajmy piosenki Syreny o morskiej krainie, gdzie spełniają się marzenia:

 

http://youtu.be/SgMNsm9QdIE

Spotkanie z Syreną na plaży w Łazach to jedno z wielu działań projektu „Gość z Inari”.  Współorganizatorem spotkania była Biblioteka Publiczna w Sianowie.

Na wyprawę uczniowie wyruszyli zaopatrzeni w paczki otrzymane od Radia Koszalin – patrona medialnego projektu. Idąc brzegiem morza i zbierając muszelki, zbliżyli się do miejsca, z którego dobiegała egzotyczna muzyka. Tam zobaczyli piękną Syrenę w sukni ozdobionej wodorostami, siecią rybacką oraz muszelkami. Była to postać z lapońskich bajek, bo właśnie projekt realizowany przez Stowarzyszenie związany jest z Inari – lapońską krainą z dalekiej północy.

Syrena opowiedziała dzieciom lapońską bajkę i zachwyciła pięknym śpiewem. Udzieliła również dzieciom wskazówek w jaki sposób mogą uwolnić swojego przyjaciela, uwięzionego przez lapońskiego złośliwego stwora staala – otóż dzieci muszą nakarmić stwora, aby ten nie pożarł chłopca.

Śpiewająca Syrena nad brzegiem Bałtyku oczarowała nie tylko uczniów, ale również wczasowiczów coraz liczniej odwiedzających nasze plaże.

Wraz z Syreną dziękujemy rybakowi z Gardna - panu Henrykowi Burzyńskiemu za sieć rybacką, która była częścią stroju Syreny oraz wytyczała teren spotkania.