powrót na stronę główną

Ekonomicznie i Etycznie

FIRMY: Zakład usługowo-naprawczy    Biuro podróży    Ekologiczni rolnicy   Firma adwokacko-prawnicza  Akcjonariusze   Biznes regionalny  Matematyczne potyczki   Spotkania z książką   Kurs komputerowy   Warsztaty taneczne   Wykład ekonomistów  Lekcje pływania  Zajęcia ruchowe Wycieczka_1 Wycieczka_2  Wycieczka_3_i_4  Piłkołap  2 Wykład ekonomistów  Na festynie 3 Wykład ekonomistów

  Film "Kredyt" >> 

O pułapkach kredytowych dowiedzieli się mieszkańcy Szczeglina i Węgorzewa w ramach kontynuacji projektu „Ekonomicznie i Etycznie” realizowanego przez Szkołę Podstawową w Szczeglinie we współpracy z Koszalińskim Studenckim Forum Businnes Centre Club.

 

Studenci Instytutu Ekonomii i Zarządzania Marek Tomaszewski i Piotr Ziółek przeprowadzili drugi z serii trzech wykładów przybliżających tematykę finansów osobistych. Słuchacze poznali rodzaje kredytów, różnice między kredytem a pożyczką oraz dowiedzieli się na co należy zwrócić uwagę podpisując umowę kredytową i jak poprawić swój wizerunek w oczach banku. Mowa była o funkcjonowaniu instytucji pozabankowych i rozpoznawaniu niekorzystnych dla klienta zapisów w umowach o kredyt lub pożyczkę.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Szczeglinie w "Telewiadomościach" poinformowali o najnowszych wydarzeniach w projekcie "Ekonomicznie i Etycznie", zilustrowali wykład ekonomistów inscenizacją pt. "Kredyt", przedstawiając w sposób przystępny i humorystyczny zasady udzielania kredytu przez banki, a swoim tańcem „Money, money” oczarowali widzów.

Rodzice i uczniowie zakończyli kolejny etap projektu, tym razem uzbrojeni w wiedzę o tym, na co zwracać bezwzględną uwagę przy zaciąganiu zobowiązań kredytowych.

Materiał filmowy z występów, który zamieścił sołtys Węgorzewa pan Piotr Kłobuch na youtube: http://www.youtube.com/watch?v=wPpeHkH05F0 , http://www.youtube.com/watch?v=-RYI4ey3h-8