powrót na stronę główną

Biało-czerwoni na start 2014

Obchody Święta Niepodległości w Szczeglinie  na boisku naszej szkoły zgromadziły mieszkańców nie tylko z samego Szczeglina, ale również z okolicznych miejscowości. Na spotkaniu uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny po czym odbył się Bieg Niepodległości.

 W Biegu wzięło udział 38 zawodników, w tym uczniowie, młodzież, młodzi rodzice ze swoimi maluchami w wózkach i grupa seniorów z kijkami, dołączyło też spontanicznie kilka osób. Po raz kolejny wystartował też w naszym Biegu Burmistrz byłej kadencji pan Ryszard Wątroba. Zawodników nie zniechęcił brak nagród w tegorocznym Biegu (rok temu Bieg w ramach projektu „Biało-czerwoni na start” były zapewnione cenne nagrody z funduszy FIO). Na serdeczne podziękowania zasłużyły wolontariuszki zapewniające obsługę medyczną: na trasie pani Małgorzata Jarząbek, na terenie boiska – pani Marzena Puzio.

Po pokonaniu trasy 1918 metrów, zawodnicy wracali na metę niosąc z dumą wręczoną im na półmetku chorągiewkę, bo okazało się, że wszyscy chcieli pobiec nie po nagrodę, ale właśnie po biało-czerwoną chorągiewkę.